Starbucks – jedna z najpopularniejszych kawiarni na świecie

Starbucks to kawiarnia, którą zna chyba każdy. Oferuje ona wyśmienite espresso, cappuccino i inne kawy oraz pyszne ciasta i desery.

Wszystko to przy dźwiękach świetnej muzyki i w miłej atmosferze. To miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.

Jak powstał Starbucks? – podstawowe informacje

Starbucks została założona w 1971 roku przez dwóch przyjaciół, Gavina S. Pina i Jerry’ego Baldwina. Pierwsza kawiarnia została otwarta w Seattle.

Jej nazwa pochodzi od postaci literackiej Moby Dicka – Starbucka. Początkowo kawiarnia oferowała tylko kawę, a jej wystrój był bardzo skromny. Szybko jednak zyskała popularność wśród mieszkańców Seattle. Stała się także popularnym miejscem spotkań i rozmów. W 1982 roku Starbucks otworzył swój drugi sklep. W tym samym roku przeprowadził się także do nowego, większego lokalu.

Kawa Starbucks stała się tak popularna, że w 1987 roku kawiarnia otworzyła swój pierwszy lokal poza USA, w Tokio. W tym samym roku powstała także pierwsza filia w Kanadzie. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych kawiarni na świecie. Ma ponad 28 000 sklepów w 74 krajach. Cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów, a jej wyroby są cenione na całym świecie.

Starbucks – oferta gastronomiczna

Starbucks oferuje szeroki wybór kaw, herbat, napojów i deserów. Wszystkie produkty są przygotowywane ze świeżych i naturalnych składników. Kawy robi się według tradycyjnych metod, a cappuccino czy espresso podawane są w eleganckich kubkach.

Kawiarnia oferuje także szeroki wybór herbat oraz napojów bezalkoholowych, takich jak soki i koktajle. Ponadto można tu znaleźć pyszne ciasta i desery, które doskonale komponują się z podawanymi napojami.

One thought on “Starbucks – jedna z najpopularniejszych kawiarni na świecie

Dodaj komentarz