Ranking 3 najdroższych restauracji świata

Aby skosztować rarytasów oferowanych przez ich szefów kuchni klienci gotowi są zapłacić krocie. Serwowane dania przypominają małe dzieła sztuki, a wystrój i aranżacje wnętrz zapierają dech.

Jakie są 3 najdroższe restauracje świata?

  1. Kitcho Arashiyama Honten w Kyoto

Podium zamyka japońska restauracja, która poszczycić się może menu przygotowanym z najwyższej jakości sezonowych składników. Co ciekawe, wnętrze lokalu scharakteryzować możemy jako mocno powściągliwe, odwołujące się do najlepszych elementów japońskiej kultury. Aby sprawić sobie tę przyjemność należy przygotować się na wydatek co najmniej 900$. Interesującym może być fakt, że to właśnie w Japonii jest najwięcej luksusowych i drogich restauracji ulokowanych we wszelkich rankingach.

  1. Ithaa Undersea Restaurant na Rangali Island na Malediwach

Restauracja słynie z rajskiej kuchni, której można posmakować pod wodą. Delektując się posiłkiem kilka metrów pod powierzchnią oceanu, klienci podziwiają wspaniałe widoki dzięki panoramicznemu oknu. Aby zapewnić sobie możliwość wypróbowania dań należy zapłacić 300$ za wejście do lokalu. Jednorazowo restauracja jest w stanie przyjąć czternaścioro gości.

  1. SubliMotion na Ibizie, Hiszpania

Restauracja ta od kilku lat utrzymuje się na szczycie zestawienia. Za kolację składającą się z 20 dań trzeba zapłacić bagatela 1750 €! Lokal działa jedynie w sezonie wakacyjnym, czyli od 1 czerwca do 30 września. Aby móc skosztować awangardowych hiszpańskich dań oferowanych przez tamtejszego szefa kuchni, o rezerwacji stolika należy pomyśleć kilka miesięcy przed planowaną wizytą. O wyjątkowości tego miejsca poza fantastyczną kuchnią stanowią jeszcze pokazy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

Ranking najdroższych restauracji świata zapewne rozbudził apetyt na najwyższej jakości kuchnię. Z takim oczekiwaniem, zasługuje na uwagę sklep Kultura Smaku.

Kultura Smaku to więcej niż sklep. To miejsce, które swoją filozofią nawiązuje do włoskiego powiedzenia „najlepsze interesy robi się przy stole”. Wszystko, co gości na tym wirtualnym stole, ma ogromne znaczenie dla jakości rozmów i relacji, które się tu budują.

Z dbałością o każdy detal, Kultura Smaku kładzie nacisk na świeżość, autentyczność i jakość. To proste i małe rzeczy cieszą najbardziej, i właśnie na nich skupia się Kultura Smaku, łącząc najwyższe standardy obsługi klienta z wyselekcjonowaną ofertą produktów.

Kultura Smaku to prawdziwe delikatesy, które były tak potrzebne w Polsce. Współpraca z lokalnymi rzemieślnikami i producentami z najdalszych zakątków Europy sprawia, że oferowane produkty są często dostępne wyłącznie w Kulturze Smaku. Z tym podejściem, najlepsze z pewnością jest jeszcze przed nami.

Przyjdź, zasiądź przy tym stołu. W Kulturze Smaku, razem stworzymy coś wyjątkowego.

One thought on “Ranking 3 najdroższych restauracji świata

Dodaj komentarz