Poznaj 4 najpopularniejsze rodzaje kaw

Kawa dla wielu osób jest nieodłącznym elementem poranka, którego absolutnie nie może zabraknąć. Zapach ulubionej kawy, który roztacza się po domu nie tylko dodaje energii ale jest bardzo dużą przyjemnością.

Nie każda kawa smakuje tak samo, dlatego wiele osób ma swój ulubiony rodzaj kawy, który za sprawą idealnego smaku oraz aromaty działa pobudzająco. Rodzajów kaw jest tak wiele, że ciężko wybrać ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu, dlatego poniżej znajdują się krótkie opisy poszczególnych rodzajów kawy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kaw?

  1. Espresso

Jest to kawa, którą przygotowuje się z drobno zmielonych ziaren kawy – najczęściej z mieszanki różnych gatunków kaw, w specjalnie przeznaczonym to tego ekspresie. Espresso charakteryzuje się wyrazistym smakiem zapachem i barwą, daje mocnego energetycznego kopa, a ponadto stanowi doskonałą bazę pod cappuccino czy latte macchiato. Mocniejszą wersją espresso, przygotowaną z mniejszej ilości wody jest Ristretto.

  1. Lungo / Americano

Te dwa rodzaje kaw mają bardzo zbliżony smak. Przygotowuje się je na bazie espresso, jednak są znacznie delikatniejsze ze względu na około 3 razy większą zawartość wody. Pomimo większej objętości kawa nadal zachowuje swój aromat.

  1. Caffe Latte / Latte Macchiato

Kawy na bazie mleka, podawana w wysokich szklankach. Często dodaje się do nich smakowe syropy oraz posypki, dlatego mogą być traktowane w formie deseru. Bazą obu kaw jest espresso dodane do gorącego mleka, różni je natomiast sposób przygotowania.

  1. Cappuccino

Jedna z najpopularniejszych kaw której głównymi składnikami są espresso i spienione mleko. Charakterystycznym elementem jet pyszna pianka oprószona często kakao lub sypką czekoladą. Sekret idealnego cappuccino to odpowiednio spienione mleko, które sprawia, że pianka jest kremowa i pozbawiona widocznych pęcherzyków powietrza.

One thought on “Poznaj 4 najpopularniejsze rodzaje kaw

Dodaj komentarz