Najdroższe dania w polskiej restauracji – odwiedź Atelier Amaro!

Niektóre okoliczności wymagają specjalnej oprawy. Warto wówczas zastanowić się nad miejscem, w którym można celebrować ważne wydarzenie. Drogie i luksusowe restauracje to pewność, że na naszym talerzu znajdzie się coś w rodzaju arcydzieła.

Na tym właśnie polega fine dining, czyli kuchnia z najwyższej półki, w której każdy detal jest dopracowany do granic możliwości. Atelier Amaro w Warszawie to jedno z tych miejsc, w których zapłacimy najwięcej za posiłek. Czego można się spodziewać?

Garść momentów w Atelier Amaro w Warszawie

W Atelier Amaro od pewnego czasu największą popularnością cieszą się słynne Momenty. W restauracji nie serwuje się standardowych dań, a właśnie zestaw zmieniających się niczym w kalejdoskopie Momentów w ilości 6-9 sztuk.

Nie jest to zestaw obiadowy, a raczej kilka przystawek, które finalnie odpowiednio zapełnią żołądek i sprawią, że każdy wyjdzie z tego miejsca najedzony. Za mniejszy zestaw Momentów zapłacimy nieco ponad 300 PLN. Większy to koszt przekraczający 400 PLN. Dlaczego cena jest tak wysoka? Przede wszystkim ze względu na renomę właściciela, który może poszczycić się jednym z najważniejszych odznaczeń dla restauratorów, czyli Gwiazdką Michelin. Ponadto, wspomniane już Momenty to wyjątkowe kulinarne arcydzieła, które wprowadzą nas na zupełnie inny poziom kulinarnej rozkoszy.

Co ciekawe, Momenty zmieniają się właściwie co tydzień. Nigdy wobec tego nie wiadomo, co pojawi się na talerzu i jaką kompozycją zaskoczy Amaro, aczkolwiek zawsze można oczekiwać najwyższej jakości i fantastycznej przygody. Goście Amaro docenili zwłaszcza szparagi wędzone w świerku czy węgorza z porem i wasabi.