Gdzie najlepiej (i niekoniecznie najtaniej) zjeść w Warszawie?

Jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, obok snu niezbędne aby funkcjonować. Spożywanie posiłków jest także sposobem na czerpanie przyjemności z życia. Dostępnych jest wiele różnych kuchni, które przygotują gości potrawy niemożliwe do wykonania samodzielnie w domu.

Do wyboru są kuchnie europejskie, azjatyckie, orientalne… Stopień różnorodności może przyprawić o zawrót głowy! Przy wyborze lokalu można korzystać z rankingów restauracji w konkretnych miastach. Są one aktualizowane na bieżąco i zestawiają najmodniejsze i najlepsze lokale gastronomiczne.

3 najlepsze restauracje w Warszawie

  • Ale Wino!

To absolutny numer jeden wśród warszawiaków. Lokal charakteryzuje się prostotą. Są tu wina i dania od najlepszych producentów i kucharzy w stolicy. W karcie dominują regionalne i świeże składniki. Można rozsmakować się w wykwintnych makaronach, rybach, czy przystawkach. Należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, ciężko tu o wolny stolik.

  • Epoka

Kolejny lokal, który dostarcza doznań poza zwykłym spożywaniem posiłku. Umiejscowienie lokalu w historycznym budynku Hotelu Europejskiego, sposób urządzenia wnętrza i wysublimowane menu autorstwa najlepszych kucharzy sprawiają, że lokal jest nieustannie wypełniony gośćmi.

  • Bez tytułu

Restauracja jest urządzona wbrew wszelkim schematom. Wolność ta jest wyczuwalna również w atmosferze i menu. Dania szefa kuchni emanują różnorodnością, smakiem i estetyką. W menu znajdują się różnorodne potrawy bez granic geograficznych ani mentalnych.

3 najlepsze restauracje w Warszawie to jedynie wierzchołek góry. Wspaniałych lokali w stolicy jest o wiele więcej. Warto odwiedzić je wszystkie!