Talerze papierowe i plastikowe – co wybrać na grilla?

Nieodzownym elementem różnego rodzaju imprez plenerowych i wydarzeń na świeżym powietrzu jest jedzenie, które należy podać na talerzach. Zwykle w takim przypadku stosuje się talerzyki z papieru lub tworzyw sztucznych. Które najlepiej wybrać?

Dlaczego warto korzystać z talerzy jednorazowych?

Talerzyki jednorazowego użytku to talerze wykonane z papieru bądź tworzyw sztucznych i są przeznaczone tylko na raz – po użyciu należy je wyrzucić do kosza na śmieci. Jest wiele sytuacji, podczas których nie stosuje się standardowych talerzy czy metalowych sztućców, zamiast tego sięga się po alternatywę w postaci talerzyków na raz. Talerzyki jednorazowe to rozwiązanie, z którym można się spotkać w wielu różnych miejscach, na przykład takich jak bary, kawiarnie czy cukiernie. Jednorazowe rozwiązania stosuje się z tego względu, iż są bardzo tanie, higieniczne, pozwalają zaoszczędzić sporo czasu (nie trzeba ich myć) i są całkowicie bezpieczna dla jedzenia i człowieka. Jednorazowe talerzyki stosuje się najczęściej podczas grilla czy na pikniku, ale również i podczas wielu dużych imprez plenerowych czy meczy. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są potrzebne talerze, ale trudno użyć zwykłych. Takie talerze się nie tłuką, są tanie i łatwe w transporcie.

Talerzyki papierowe

Talerzyki jednorazowe z papieru to ekologiczne rozwiązanie, które jest wybierane przez ogromną liczbę osób. Stosuje się je podczas prywatnych imprez plenerowych i podczas wydarzeń, takich jak festyny, festiwale, mecze itd. Wszelkie papierowe produkty ceni się głównie za to, że są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, a przy tym dość trwałe i w pewnym stopniu odporne na wilgoć czy tłuszcz. Można się z nimi spotkać podczas przyjęć i imprez plenerowych oraz różnych wydarzeń, takich jak festiwale czy mecze, ale nie tylko. Większość osób prywatnych wykorzystuje je również podczas grilla. Talerze z papieru znajdują zastosowanie także w barach, piekarniach i cukierniach, ale i na stacjach paliw i w innych miejscach, w których serwuje się jedzenie – zwykle na wynos, ale czasami również i na miejscu. Takie talerze często są również stosowane przez firmy cateringowe.

Talerzyki z tworzyw sztucznych

Talerzyki jednorazowe z plastiku cieszą się dużą popularnością, choć nie należą do produktów ekologicznych, ich właściwości są bardzo cenne. Takie talerze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są jednorazowe talerzyki. Przy tym warto zauważyć, że lepiej radzą sobie z wilgotnymi czy tłustymi potrawami. Nadal wykorzystuje się je w punktach gastronomicznych, na różnego rodzaju wydarzeniach oraz w domach prywatnych. Talerze z tworzyw sztucznych można znaleźć w barach, piekarniach, kawiarniach czy cukierniach, a także podczas imprez na stadionach czy w halach sportowych i na festiwalach muzycznych. Niezwykle często są również wybierane na prywatne spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Tego typu talerze umożliwiają bezpieczny i szybki transport np. tortów i ciast z cukierni do domu. Ponadto takie rozwiązanie nierzadko jest stosowane w cateringu.