Luksusowy performance na talerzu – witamy w Sublimotion, najdroższej restauracji świata!

W świecie gastronomii nie ma żadnych ograniczeń. Zwykły melon może kosztować więcej niż złoto, herbata może być więcej warta niż luksusowy katamaran, a jedno danie znacznie przewyższać średnie zarobki większości populacji ziemskiej.

W rankingu najdroższych restauracji świata na najwyższym miejscu plasuje się ekskluzywna restauracja Sublimotion, gdzie jedzenie ma bezpośredni wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i doznania smakowe, ale przede wszystkim na stan naszego konta.

Sublimotion, Ibiza – smakowy performance w luksusowej restauracji

Dystyngowana restauracja Sublimotion znajduje się na rajskiej Ibizie, wyspie należącej do hiszpańskich Balearów. Z założenia jest to miejsce, w którym jesteśmy w stanie poczuć jedzenie wszystkimi zmysłami, a walory smakowe, czuciowe, wizualne czy zapachowe mają tutaj takie samo znaczenia jak zmysł równowagi, temperatury czy nawet słuchu. Sam posiłek jest swoistego rodzaju performancem trwającym dokładnie 150 minut. W tym czasie przy dwunastoosobowym stole w sali interaktywnej, bo tylko tyle gości może jednorazowo przyjąć Sublimotion, odbywa się tematycznie dobrane do preferencji klientów show, w którym jedzenie gra główną rolę. Rafa koralowa, Starożytny Rzym, futurystyczne miasto – aranżacja nie jest żadnym wyzwaniem dla organizatorów spełniających najskrytsze zachcianki swoich gości.

Sublimotion – co dzisiaj w menu? 

W restauracji za każdym razem podawane jest menu degustacyjne składające się z najdroższych potraw świata. Japońskie melony Yubari, Kopi Luwak – najdroższa kawa świata, białe trufle, grzyby Matsutake, szafran, wołowina Kobe czy ser z mleka łosia to tylko niektóre z przysmaków, które mają nam do zaoferowania światowej klasy kucharze i profesjonalni, wyszkoleni kelnerzy. To jedyne takie miejsce, gdzie w jednym daniu możemy otrzymać tyle niezaprzeczalnego luksusu oraz egzotyki w jednym.

Przepraszam, poproszę rachunek w Sublimotion

Ile więc wydamy za jednorazową wizytę w Sublimotion? Stała cena nie pozostawia żadnych wątpliwości: 1650 euro. To prawie 8000 złotych! Taki rachunek może zszokować nawet bywalców najbardziej luksusowych miast w centrum Warszawy, jedno jest jednak pewne: ten unikatowy performance na talerzu jest tego wart.