Dobra bakery w Katowicach? Wiemy, gdzie warto wpaść po pyszne wypieki i inne desery

Wielu emigrantów wracających do Polski po latach na obczyźnie ma pewne przyzwyczajenia językowe i siłą rzeczy wtrąca do swojej mowy potocznej różnego rodzaju anglicyzmy. Dobrym przykładem będzie tutaj słowo „bakery”, które oznacza po prostu piekarnię, ale może też być używane w kontekście cukierni serwującej słodkie wypieki. Masz podobnie? W takim razie szukając bakery w Katowicach skorzystaj z naszej rekomendacji i odwiedź miejsce, w którym prawdopodobnie kupisz najlepsze w stolicy Górnego Śląska tarty, torty bezowe, croissanty czy praliny.

Słodki Kafej – słodkości robione z sercem

Słodki Kafej to nie tyle standardowa bakery w Katowicach, co raczej manufaktura cukiernicza. Od sieciowych cukierni i piekarni różni ją to, że oferuje wyroby przygotowywane ręcznie, z ogromną pasją i wyłącznie z najlepszych składników.

Manufaktura mieści się w Katowicach przy ulicy 3 maja 10. Warto przy tym wspomnieć, że niektórych wyrobów spod rąk cukierników Słodki Kafej można skosztować w kultowej kawiarni Kafej, która znajduje się przy ul. Chorzowskiej 5, bardzo blisko ścisłego centrum Katowic.

Doskonałe składniki

Dlaczego wypieki ze Słodki Kafej są tak pyszne i smakują zupełnie inaczej niż te z cukierni sieciowych, marketów etc.? Sekretem są używane składniki. W manufakturze nie ma miejsca na chemiczne półprodukty. Dominują składniki pochodzące od lokalnych dostawców, w tym ekologiczne jaja czy masło. To naprawdę da się wyczuć w smaku wyrobów.

Dostępne na miejscu i na zamówienie

Desery od Słodki Kafej możesz kupić na miejscu i np. zabrać ze sobą do pracy, jak i zamówić je z wyprzedzeniem, z czego chętnie korzystają osoby organizujące jakąś uroczystość rodzinną, chcące zaprosić znajomych czy po prostu zrobić sobie smaczne popołudnie. Wybierając desery od Słodki Kafej na pewno zaskoczysz swoich bliskich wyjątkowym smakiem.

Kreatywne podejście do sztuki cukiernictwa

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tutaj do czynienia z manufakturą cukierniczą. Wyroby od Słodki Kafej prezentują się fantastycznie, a przy tym są to pozycje kreatywne, niepowtarzalne, niespotykane nigdzie indziej.

Jeśli więc znudziły Ci się powtarzalne smaki i sztampowy wygląd deserów, to przy najbliższej okazji koniecznie odwiedź Słodki Kafej i daj się pozytywnie zaskoczyć czymś zupełnie nowym.

Najpopularniejsze desery w ofercie polecanej przez nas bakery w Katowicach

Słodki Kafej regularnie uzupełnia swoją ofertę o zupełnie nowe desery, dlatego warto co jakiś czas zaglądać do tej bakery w Katowicach oraz na jej stronę internetową, by być na bieżąco ze swoimi ulubionymi smakami.

Można natomiast wyróżnić kilka cukierniczych evergreenów, czyli tych deserów, które goszczą w stałej ofercie Słodki Kafej i cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów tej bakery – w tym nas. Oto propozycje, których musisz skosztować:

  • Croissant XXL– świetna alternatywa dla standardowego ciasta czy nawet tortu, ponieważ croissant w rozmiarze XXL to aż 10 pełnowymiarowych porcji. Do wyboru masz kilka rodzajów nadzienia, czyli biała czekolada, bueno oraz pistacja.
  • Tarty– tarty serwowane przez Słodki Kafej obrosły już legendą i cieszą się ogromną popularnością wśród katowiczan. Te wypieki możesz zamówić w standardowym rozmiarze, jak i w wariancie mini.
  • Kafejowy tort bezowy– jeśli kochasz bezę, to musisz spróbować tego tortu, który idealnie nadaje się na urodziny, chrzciny, Pierwszą Komunię Świętą itd. Jest efektowny i bardzo smaczny. Cukiernicy Słodki Kafej przygotowują go z kremem mascarpone, bitą śmietaną i owocami.
  • Eklery oraz ptysie– przepyszne desery na mały głód czy po prostu na słodką przekąskę, która szczególnie dobrze pasuje do filiżanki dobrej kawy.

Więcej powodów, dla których w poszukiwaniu godnej polecenia bakery w Katowicach warto wpaść do manufaktury cukierniczej Słodki Kafej, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://kafej.pl/.