Czy warto kupować talerze obiadowe na sztuki? Sprawdź zalety i wady takiego podejścia

Nie zawsze trzeba wybierać gotowe zestawy obiadowe. Problemem w przypadku takiego rozwiązania jest często duża ilość elementów takich jak talerze do deserów, przystawek i dania głównego. Czasami lepiej jest samodzielnie skompletować zastawę. Dowiedz się więcej na ten temat.

Kupujemy talerze obiadowe: lepszy zestaw czy pojedyncze sztuki?

Współczesne podejście do aranżacji stołu daje nam swobodę w doborze elementów i pozwala na tworzenie własnych, niepowtarzalnych kompozycji. Właśnie taki elastyczny wybór oferuje nam sklep DUKA, proponując talerze obiadowe w różnych kolorach i kształtach. Zakup naczyń obiadowych na sztuki to nie tylko okazja do wyrażenia swojego stylu, ale także praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują całego zestawu składającego się z wielu elementów.

Możesz swobodnie łączyć różne materiały, takie jak porcelana i kamionka, czerpiąc z zalet obu surowców. Elegancka porcelana przyciąga wzrok swoim odświętnym charakterem i solidnością, podczas gdy kamionka, dzięki porowatej strukturze, doskonale zatrzymuje ciepło, a same talerze mają też przytulny charakter.

Talerze obiadowe na sztuki: jakie są zalety takiego wyboru?

Dużym atutem w przypadku takiego podejścia jest możliwość dostosowywania ilości talerzy do aktualnych potrzeb. Jeśli nie organizujemy często wielodaniowych przyjęć, nie ma potrzeby, aby inwestować w cały komplet. Zamiast tego, możemy skupić się na zakupie konkretnych elementów, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Czasami wystarczy Ci zaledwie kilka talerzy obiadowych i niewielkie talerzyki deserowe.

Chociaż gotowe komplety są idealne dla osób, które urządzają rozbudowane przyjęcia, nie zawsze są one odpowiednie. Jeśli nasze spotkania zazwyczaj ograniczają się do kilku dań i niewielkiej liczby osób to nie ma sensu inwestować w pełny komplet zastawy.

Zakup talerzy na sztuki pozwoli nam lepiej dostosować zastawę do konkretnych okazji i unikać zbędnych wydatków. To także lepsze rozwiązanie dla singli oraz dla osób, które lubią dopasowywać rodzaj talerza do typu potrawy. Wiele różnych pojedynczych talerzy można też często znaleźć w szafkach blogerów kulinarnych, bo w ich przypadku każde nowe danie trzeba odpowiednio zaaranżować i wystylizować.

Nowoczesne talerze obiadowe: oryginalny styl i funkcjonalność

Trendy w urządzaniu wnętrz bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich lat. To efekt mieszania się wielu kultur i wpływów, dzięki czemu nowoczesna kuchnia jest dziś ciekawa i różnorodna.

Talerze obiadowe to obecnie całkowite odejście od dawnego stylu produkcji talerzy. Kiedyś zastawa musiała mieć harmonijną i schludną budowę. Obecnie nowoczesne talerze obiadowe zwracają uwagę nietypową i często niesymetryczną budową czy organiczną formą. Możesz kupić kilka sztuk na początek i zobaczyć, czy przyzwyczaisz się do tego designu.

Jak widać, jest wiele ciekawych talerzy do obiadu. Wybierz elementy na sztuki i eksperymentuj z kuchennymi aranżacjami!